I dag tirsdag d .5. juli trækkes der lod til 1. runde i de afsluttende runder af Sydbank Pokalen

I dag tirsdag d .5. juli trækkes der lod til 1. runde i de afsluttende runder af Sydbank Pokalen. Følg med fra kl 12 på dette link https://pokalturnering.dk/livestream/

I Første runde er lodtrækningen delt i 3. geografiske grupper – dem kan du se her: 

Sjælland/Lolland/BornholmRække
NB BornholmKøbenhavnsserien
FC CulpaSerie 3
KFUMs BoldklubDanmarksserien
Taarnby FFDanmarksserien
Frederiksberg BoldklubKøbenhavnsserien
Kastrup BKSerie 1
BrønshøjDanmarksserien
Skovshoved IFKøbenhavnsserien
Dragør BkSerie 1
Bk UnionKøbenhavnsserien
Hørsholm-Usserød IKSjællandsserien
Tune IFSerie 1
BSFSjællandsserien
Jyllinge FCSerie 1
Tuse IFSjællandsserien
BK AvartaDanmarksserien
Ishøj IF3. division
Allerød FKDanmarksserien
Såby FodboldSjællandsserien
B1973, HerlevSerie 2
B73 SlagelseSerie 1
Solrød FCSjællandsserien
Mosede BKSerie 3
Ringsted IFSjællandsserien
Hvidovre IFNB
FC HelsingørNB
Nykøbing FCNB
HB KøgeNB
Fremad AmagerNB
Næstved BoldklubNB
HillerødNB
B932. div
AB2. div
HIK2. div
FC Roskilde2. div
Frem 2. div
FA20003. div
Vanløse3. div
Roskilde KFUMDanmarksserien
HerlevDanmarksserien
LUIFSjællandsserien
FC NakskovSjællandsserien
Maribo BoldklubSjællandsserien
Karlslunde IFDanmarksserien
Fyn/Sydlige del af JyllandRække
Munkebo BKserie 1
B1909Danmarksserien
OKSDanmarksserien
Haarby BKSerie 1
S.f.B-Oure3. division
MarienlystDanmarksserien
Marstal/RiseAlbaniserien
Tarup/Paarup IFDanmarksserien
Kerteminde BKAlbaniserien
SønderjyskENB
FC FredericiaNB
Middelfart3. div
Næsby3. div
Dalum3. div
Esbjerg fB2. div
Vejle BoldklubNB
Kolding IF2. div
Give FremadSerie 1
Hedensted IFDanmarksserien
Broager UISerie 1
Aabenraa BKJyllandsserien
Sædding/G IFJyllandsserien
VardeDanmarksserien
SlagelseDanmarksserien
Midt/NordjyllandRække
Young Boys3. div
HobroNB
Vendsyssel FFNB
Jammerbugt FC2. div
Thisted2. div
Aarhus Fremad2. div
Skive IK2. div
Brabrand2. div
VSK Aarhus3. div
IF Lyseng3. div
Frederikshavn flJyllandsserien
Nørresundby FBDanmarksserien
Farsø/Ullits IKJyllandsserien
Øster Hornum IFSerie 3
Vejgaard BDanmarksserien
Klitmøller IFSerie 3
RingkøbingDanmarksserien
Kjellerup IFDanmarksserien
ASA AarhusDanmarksserien
AIA/TranbjergSerie 2
VRIDanmarksserien
Viby IFDanmarksserien
VatansporJyllandsserien
OdderDanmarksserien

Kilde og foto: Pokaltunering.dk

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.